Koniec školského roka sme oslávili tak, ako sa patrí – parádnym výletom! Naša cesta za odmenou bola jedno veľké dobrodružstvo, keďže sme sa odviezli vláčikom aj autobusom.
Cieľ cesty? Sladká zmrzlina v Rybanoch! Každý si vybral svoju obľúbenú príchuť a s kornútkami v rukách sme mali úsmev od ucha k uchu. Aby toho nebolo málo, poriadne sme sa vybláznili a zahrali na miestnych preliezkach.
Domov sme sa vrátili síce unavení, ale s obrovskou radosťou a skvelými zážitkami. Skvelá bodka za celým rokom! /EČ, MM/
Naša trieda sa premenila na pukancový deň! Otvorené učebnice sme na chvíľu vymenili za misky čerstvých pukancov. Bez zhonu a stresu sme si spoločne užívali čistý relax a skvelú atmosféru pri jedení pukancov. Toto chrumkavé popoludnie nám ukázalo, že tie najlepšie školské zážitky bývajú často úplne jednoduché. ( LA).
Konečne prišiel ten deň! Ráno 5.A, 5.B si namiesto učebníc a zošitov zbalili ruksaky, desiatu a nastúpili do autobusu. Smer? Mesto Matúša Čáka- Trenčín. Naším plánom bolo prežiť trochu zábavy a hlavne si užiť spoločný deň mimo školských lavíc. Hlavným bodom programu bol McDonald, na ktorý sa v tajnosti tešila celá naša špeciálna výprava. Akonáhle sme dorazili k prevádzke, tak vo veľkom sme si objednali obedové menu, ktoré sme si spoločne vychutnali. Táto gastro pauza bola presne tou bodkou, ktorú náš školský výlet potreboval na stopercentnú spokojnosť. Návrat domov a cesta autobusom späť ubehla neuveriteľne rýchlo. Unavení, najedení a plní zážitkov sme si vymieňali fotky a pri radostných výkrikoch sme o zábavu mali postarané. Výlet dopadol na jednotku s hviezdičkou ( LA, IB, DŠ).
Na záver školského roka sme sa vybrali s našimi najmenšími žiakmi na vychádzku do mesta, zahrali sme sa na skvelom ihrisku Žihadielko a osviežili sa na skvelej zmrzline. Hurá prázdniny! /IM/
V poslednom mesiaci školského roka sme sa vybrali navštíviť rodný dom dvoch velikánov Slovenska, o ktorých sme sa učili na hodinách dejepisu. Uhrovec je rodiskom jazykovedca Ľudovíta Štúra a politika Alexandra Dubčeka a tak sme si so žiakmi 7.B pozreli rodný dom.
Naše kroky ďalej viedli ku katolíckemu a evanjelickému kostolu. Krásny pohľad na dedinu sa nám naskytol z lúky nad cintorínom. Tento horúci a zážitkami plný deň sme zavŕšili dokonalou sladkou bodkou - zmrzlinou. /EA/
Predstavte si, že máte doma navariť plnohodnotný obed pre 4 osoby, ale váš celkový rozpočet je prísne obmedzený na 5 €. Presne s takouto úlohou sa museli popasovať žiaci deviateho ročníka v rámci finančnej gramotnosti. Po dlhšej úvahe sa rozhodli pre cestoviny s mortadellou a syrom, obohatené opraženým párkom. Recept premenili na reálny nákup, preverili si ceny v obchode, aby zistili, či sa do tohto limitu naozaj zmestia. Keďže v obchode málokedy kúpime presné množstvo, museli započítať cenu celého balenia a tak siahli po privátnych značkách supermarketu. Či sa im výzvu podarilo splniť posúďte sami. Dobrú chuť! (EČ)
Prišiel čas opustiť lavice našej školy, no nechceme po sebe zanechať len prázdne triedy a spomienky. Rozhodli sme sa nechať tu niečo živé, čo bude rásť spolu s touto školou.
Preto sme dnes spoločne zasadili nádherné orgovány, ktoré sú poďakovaním učiteľom za ich trpezlivosť a škole za bezpečné miesto, kde sme mohli rásť. Naše korene zostávajú tu, hoci my už ideme ďalej. Dúfame, že tak ako orgovány zakvitnú do krásy, rozkvitne aj naša budúcnosť a ďalšie generácie žiakov sa budú môcť tešiť z ich krásy.
Na záver školského roka sme si spoločne užili príjemné chvíle pri záverečnom posedení v reštaurácii Slniečko. Deti sa na tento deň veľmi tešili a odmenou za ich celoročnú snahu bol príjemne strávený čas v spoločnosti spolužiakov.
Počas posedenia si žiaci pochutnali na chutnej pizze, porozprávali sa o svojich zážitkoch zo školy a podelili sa o svoje plány na letné prázdniny. Vládla príjemná a uvoľnená atmosféra plná smiechu, radosti a dobrej nálady.
Súčasťou programu bola aj modlitba v chráme či prechádzka mestom, počas ktorej si deti všímali zaujímavosti vo svojom okolí, rozvíjali svoje komunikačné schopnosti a upevňovali vzájomné priateľské vzťahy.
Preventívny program Zippy absolvovali počas školského roka naši najmladší žiaci. Dnes sa zo Zippym rozlúčili ako sa patrí. Nechýbali korunky, diplomy a občerstvenie. Po prázdninách sa opäť všetci tešia na nové zážitky s kamarátom Zippym. /IM/
Žiaci a žiačky piateho ročníka navštívili v rámci pracovného vyučovania krásne záhradné centrum Gaura v Trenčianskom Jastrabí. Žiaci spoznali veľa druhov stromov, kvetov a vyskúšali si presádzanie rastliniek. Na záver exkurzie deťom pripravili malé občerstvenie. Aj keď počasie nám veľmi neprialo, mali sme nádherný zážitok. Ďakujeme! /AK, IM/